Александър Овечкин заби хеттрик за Вашингтон при победата на Кепитълс със 7:3 над Чикаго като гост, за да стане едва третият хокеист в историята на НХЛ, достигнал до 800 отбелязани попадения. Компания в този елитен клуб му правят Горди Хоу (801) и Уейн Грецки (894).

Руският ветеран добави и асистенция към сметката си при разгромния успех на столичани.

Ови вкара две попадения още в първата третина, като се разписа след само 24 минути игра. Във втората част асистира на Тревър ван Римсдик, а в последния период оформи своя хеттрик след пас от сънародника си Евгени Кузнецов.

Останалите голове на Вашингтон бяха отбелязани от Ник Дауд, Антъни Манта и Дмитри Орлов, докато за Чикаго точни бяха Тайлър Джонсън, Джонатан Тоеус и Макс Доми.

По MAX Sport 2 HD пък изгледахте на живо победата на Сан Хосе с 3:2 срещу Аризона.