Тампа Бей спечели дербито на щата срещу Флорида Пантърс с 3:2 като гост в овъртайма, но мачът, който гледахте по MAX Sport 2 HD мина и под знака на куп сблъсъци и инциденти. Както подобава на регионално дерби, разбира се.

Стивън Стамкос откри за финалиста от миналия сезон в Купа "Стенли", но още преди края на първата третина Флорида изравни чрез Матю Ткачук.

Във втората част Пантерите поведоха с попадение на Рудолф Балсерс, но 10 минути преди сирената на последната третина изравни Брейдън Пойнт. Пак той вкара в овъртайма и донесе победата на Лайтнинг.

Тежък удар на Никита Кучеров в гърба на Александър Барков извади от игра руснака, който се състезава за националния тим на Финландия. Барков напусна леда видимо разтърсен, с проблеми в главата и рамото.

Ткачук си върна в овъртайма на Кучеров за съотборника, като го прегази на мантинелата, а после го удари и на леда.