"Твърде много хора на леда!", е мотивът на деня в новините около Националната хокейна лига зад Океана, след като се оказа, че Колорадо е вкарал с шестима в игра едновременно победното си попадение срещу Тампа Бей.

Голът дойде в 12-ата минута на овъртайма на мач №4 и така реши срещата - 3-1 за Аваланч по пътя към Купа "Стенли". А победа на домакините променяше коренно ситуацията при 2-2 в серията.

Вие видяхте целия зрелищен и драматичен двубой, завършил 3:2 за гостите, по MAX Sport 2 HD. Така ще бъде и в събота сутринта в 03:00 ч, когато в Денвър е мач №5 и с победа Колорадо ще стане шампион.

Какво стана в овъртайма онази вечер?

12:02 минути след старта на допълнителното време Назем Кадри получи шайбата и тръгна срещу вратаря на домакините Андрей Василевски. Прониза го с удар под гредата - 3:2 и край на мача.

Колорадо сложи ръка и четири пръста на Купа "Стенли" с голям удар в Тампа

Повторенията обаче показаха, че в момента на паса през средната зона от Макар към Кадри, Колорадо има шестима играчи на леда едновременно.

Именно голмайсторът е този, който е "в повече", показаха анализите на експертите. Назем влиза, за да замени Валерий Ничушкин, но руснакът остава на леда, а 5-6 секунди по-късно тръгва да излиза друг играч, но в този момент вече атака е разгърната - така цели четирима играчи на Лавината са в нападение, а самият Ничушкин е до Кадри, който бележи.

Разбира се, Тампа Бей изригна в протести.

"Още трябваше да играем в момента", отсече бесният треньор Джон Купър след края. Не знам защо в лигата, която е с перфектна организация и куп съдии, видеоповторения и възможности, се случват такива неща. И то в ключови мачове."

Куриозно и, донякъде, съдба... Преди година, отново в плейофите, Тампа вкара по същия начин и пак в овъртайма, за да спечели ключов мач срещу Ню Йорк Айлендърс. После елиминира този съперник, продължи към финалите и взе Купа "Стенли".

Лавината помете шампиона и е на две победи от Купа "Стенли"