Лидерът в Западната конференция на Националната хокейна лига Вегас Голдън Найтс регистрира 28-ата си загуба през сезона в 74 мача.

"Златните крале" отстъпиха с 4:7 в зрелищно домакинство на Едмънтън Ойлърс, което можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Вегас претърпя поражение след четири поредни победи, но остава начело на Запад с 98 точки, тъй като и вторият в класирането с 96 Лос Анджелис Кингс записа загуба - с 1:2 от Калгари Флеймс.

За Едмънтън победата е втора поредна след тази над Аризона Койотис с 5:4 и така канадският тим е четвърти в Западната конференция с 95 точки.

Найтс, Кингс и Ойлърс от дивизия Пасифик изглеждат сигурни за плейофите, като единствената въпросителна е Сиатъл Кракен, който трябва да опази четвъртата си позиция спрямо Калгари.

Мачът във Вегас се разви любопитно, като зрителите видяха пет гола още в първата третина. Джонатан Маршесо и Уилям Карлсон вкараха за домакините, а за гостите точни бяха Еван Бушар, Райън Нюджънт-Хопкинс и Леон Драйсайтл.

Втората третина бе спечелена също от Едмънтън. Майк Амадио вкара за 3:3, но след това Дарнъл Нърс, Евандър Кейн и Зак Хайман се разписаха за "нефтодобивниците".

В последната третина двата тима си размениха по един гол. За гостите бе точен Брет Кулак, а за домакините за втори път се разписа Маршесо.