Голови спектакли от NHL гледахте по MAX Sport 1 HD в първите часове на новата седмица. Общо 11 попадения украсиха мачовете от телевизионната програма на българския дом на най-силната хокейна надпревара в света.

Минесота надигра с 4:2 Тампа Бей в своята зала, като развръзката дойде в последните три минути, преди които резултатът бе равен (2:2). Кевин Фиала вкара за 3:2, а Джоел Ек заби в празната врата при сменен страж на съперника само 39 секунди преди края.

Домакините са с баланс от 14-6-1, а гостите - 12-5-3.

В другия телевизионен мач Бостън надигра Ванкувър с 3:2, като също се опря на късен гол. Само 3 минути и 24 секунди преди края вкара чехът Давид Пастраняк и оформи крайния резултат.

Големият скандал в NHL обаче е свързан с Брендън Лемьо (на основната снимка) от ЛА Кингс, който ще трябва да даде обяснение защо е ухапал на леда Брейди Ткачук от Отава. Случилото се бе уловено от камерите 6 минути преди края на мача между двата отбора (4:2 за неговия тим), но не и от съдиите.

Лемьо е отстранен временно от мачовете на отбора си, докато не мине изслушването му. То е персонално и е част от процедура за всеки хокеист, който подлежи на наказание за поне 6 мача, каквото се предполага, че ще е това на играча от ЛА Кингс.