Колорадо Аваланч допусна трета поредна загуба в редовния сезон в Националната хокейна лига, като отстъпи с 2:3 след продължения в своята зала от Сиатъл Кракен. Срещата можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Поражението оставя шампионите на седмото място в Западната конференция със 74 точки, като за момента тимът има комфортна позиция за плейофите с трето място и в Централната дивизия. Води с шест точки на Нешвил Предатърс, който е под чертата.

Сиатъл продължава впечатляващия си сезон, като вече е четвърти на Запад със 78 точки и трети в Дивизия Пасифик, на 11 точки от петия Калгари Флеймс, който към момента е извън плейофите.

В днешния мач Колорадо поведе с гол на Нейтън Маккинън в първата третина. В началото на втората Александър Венберг изравни за гостите, но малко преди това Денис Малкин отново изведе Аваланч напред. Две минути и половина преди края Брандън Танев, чийто баща е македонец, изравни за 2:2, а в продължението Яни Гурд донесе гола на победата за Кракен.

За Аваланч титуляр отново бе вратарят с български корени Александър Георгиев.