Колорадо Аваланч постигна жизнено важна победа като гост срещу Далас Старс с 5:3 в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Мачът гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Руснакът с български корени Александър Георгиев и неговите съотборници постигнаха втора победа в серията и вече изостават с 2:3 в полуфиналите на Западната конференция.

През първата част Джо Павелски откри за домакините от Далас, а Артури Лехконен изравни при числено предимство. Във втората сценарият бе същият - Миро Хейсканен даде нов аванс за Далас, а Кайл Макар изравни за 2:2 отново при числено предимство.

Всичко се реши в третата четвърт, където Кейси Микелстад и Макар дадоха аванс от два гола за Колорадо, после Логан Станковен вкара за 3:4, но Нейтън МакКинън оформи крайното 5:3.

Мач №6 от серията е в Колорадо на 18 май.