Тайлър Бозак вкара след 3:38 минути в първото продължение, за да може Сейнт Луис Блус да победи с 5:4 Колорадо Аваланш като гост в мач №5 от полуфиналната серия в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Фантастичната среща можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD, като тя освен, че предложи девет попадения, осигури и драматично оставане за Блус в серията.

Случи се след впечатляващ обрат, тъй като лидерът от редовния сезон Колорадо поведе с 2:0 още през първата третина след попадения на Нейтън Маккинан. В началото на втората третина Габриел Ландерског направи резултата 3:0 и изглеждаше, че Аваланш се е насочил сигурно към финала на Запад.

Само че Сейнт Луис, който завърши четвърти в редовния сезон, намери ритъма си и вкара за 1:3 чрез Владимир Тарасенко.

Последната третина предложи още четири попадения. Робърт Томас и Джъстин Фолк направиха резултата 3:3 преди Маккинън да оформи своя хеттрик и отново да даде аванс на домакините. Само че минути преди края Томас отново бе точен, за да вкара мача в продължения. Там Бозак донесе голямата радост за гостите.

Следващият мач е в Сейнт Луис на 28 май, а утре сутринта от 4:30 часа може да гледате мач №5 между Калгари и Едмънтън по MAX Sport 2 HD.