Едмънтън разби Калгари за една третина и взе аванс от 2-1 победи в серията на Запад в Националната хокейна лига. Ойлърс спечели с 4:1 в мач №3, който гледахте по MAX Sport 2 HD.

И четирите шайби влетяха във вратата на гостите само за 12 минути през втората третина, когато Зак Хаймън и на три пъти Ивендър Кейн вкараха за домакините.

След нулева първа част, сценарият направо сломи Флеймс и нещата загрубяха. В третата третина настана и масов бой на леда, след като Милан Лучич налетя върху вратаря на Едмънтън Майк Смит и го повали в гръб. Стражът бе изведен към съблекалните заради притеснения от мозъчно сътресение, но се върна на леда 4 минути по-късно.

Лучич бе изгонен, а за още по трима играчи на двата тима имаше наказания заради сбиването.

За Кейн това бе втори хеттрик в плейофите и общо 10-и гол в 10 мача от постсийзъна. Той превключи на друга скорост след редовната част от сезона.

В другия мач от плейофите Ню Йорк Рейнджърс взе първото си домакинство в серията срещу Каролина и изостава вече с 1-2.