Вегас Голдън Найтс е на финал на Запад в Националната хокейна лига, след като удари като гост Едмънтън с 5:2 и реши серията - 4-2 победи.

Видяхте мача по MAX Sport 2 HD.

Двата отбора си размениха три гола още в първите три минути, като домакините поведоха с 2:1.

Нататък шайбите намираха само тяхната мрежа - четири безответни, за да триумфират Златните рицари и да чакат финал на Запад за четвърти път в шестте сезона, в които отборът изобщо съществува (създаден през 2017-а).

Там съперник ще бъде Сиатъл или Далас - в серията се задава мач №7, който е във вторник в 03:00 ч по MAX Sport 2 HD.

На Изток финалистите вече се знаят - Каролина срещу Флорида.

Въпросът е дали не е дошъл моментът на Вегас в NHL?

Защото за шестте сезона, в които го има, този тим е четири пъти на финал на Запад, а веднъж игра и в серията за Купа "Стенли". Всеки път не достига малко, а сега пътят изглежда и по-малко сложен.

Отпаднаха големият фаворит Бостън, шампионът Колорадо и финалистът от миналата година Тампа Бей.