Лидерът в Западната конференция на Националната хокейна лига Колорадо Аваланш продължи победната си серия и вече е с осем поредни успеха.

Тимът взе драматично домакинството си на Бостън Бруинс с 4:3 след продължение и така събра актив от 63 точки на върха, което е с шест повече от втория Нашвил Предатърс.

Бостън пък допусна второ поредно поражение и е осми на Изток с актив от 51 точки.

Резултатът в Колорадо откри Къртис Макдермът в 12-ата минута на първата четвърт. Втората беше най-резултатна. Джейк Дебръск изравни в осмата й минута, а след това Чарли Койл и Брад Мерчанд добавиха по още едно попадение за 3:1.

Аваланш обаче не се предаде и в третата четвърт вкара две попадения. Първо точен бе Самуел Джирард, а след това и Габриел Ландеског.

Така мачът влезе в овъртайм и там Кале Макар донесе победата на домакините.