Далас спечели втори пореден двубой от плейофната серия във финалите на Западната конференция на НХЛ. Старс надвиха с 4:2 Лас Вегас като гост и така намалиха изоставането си до 2-3, а предстоящата шеста среща ще бъде в Тексас.

Ако "звездите" спечелят отново и се стигне до седми мач, той ще бъде в залата на Голдън Найтс.

Два гола за успеха реализира Тай Деландреа, който беше точен в рамките на 87 секунди между 51-ата и 53-ата минута. За първи път в кариерата си бележи два пъти в един двубой. По едно попадение добавиха Люк Гленденинг в 16-ата и Джейсън Робъртсън в 26-ата минута.

Вратарят Джейк Йотингер направи 27 спасявания, а Томас Харли се отличи с две асистенции.

За Вегас се разписаха Иван Барбашев в 14-та и Чандлър Стивънсън в 24-ата минута. Руският нападател вкара шестия си гол в плейофите. Той има 8 асистенции в 16 мача.

Стражът на тима Ейдън Хил отрази 30 удара към своята врата.