Интер постигна страхотен обрат от 0:2 до 4:2 срещу Емполи на "Джузепе Меаца" в мач от 36-ия кръг на Серия А.

Мачът бе излъчван пряко по MAX Sport 3 HD.

По този начин "нерадзурите" се изкачват на първото място със 78 точки, с една повече от Милан, който е с мач по-малко. "Росонерите" имат шанс да си върнат върха в неделя от 21:45 в гостуването на Верона.

Гостите поведоха изненадващо още в петата минута, когато Шимон Зурковски центрира към Андреа Пинамонти, а той с мощен удар забоде топката в долния десен ъгъл.

Емполи удвои аванса си в 28-ата минута - Кристиян Аслани матира Самир Ханданович.

Интер успя бързо да реагира и върна едно попадение с автогол на Симоне Романьоли с 40-ата минута,а само пет по-късно "нерадзурите" изравниха, след като Лаутаро Мартинес се възползва от подаване на Хакан Чалханоглу.

Интер бе по-добрият отбор и през втората част и успя да реализира пълен обрат в 64-ата минута, когато Лаутаро Мартинес намери отскочила топка и я вкара в средата на вратата.

В добавеното време на срещата домакините реализираха и четвърто попадение чрез Алексис Санчес.

Така тимът записа важна победа и направи драматичен обрат, оставайки до последно в битката за скудетото. Шампионите отново демонстрираха непримиримия си характер, който до момента им донесе 22 точки в мачове, в които са получили първия гол.