"Златната резерва" Джовани Симеоне помогна на Наполи да направи поредната крачка към така чаканата титла на Италия.

Именно негов късен гол се оказа решаващ в дербито на кръга от Serie A, което наблюдавахте по MAX Sport 3 HD, и в което Наполи победи Рома с 2:1.

В 76-ата минута, секунди след изравнителния гол на Рома, синът на Чоло Симеоне се появи от пейката и със страхотно изпълнение десет минути по-късно донесе трите точки на своя тим.

А тази победа идва в един от най-тежките тестове, които Наполи ще има до края на сезона.

Да, предстоящите мачове все още са 18, но Наполи вече има аванс от 13 точки пред втория Интер и продължава да играе изключително силно - по шампионски.

Тази вечер мачът на "Диего Марадона" премина с доста ситуации и пред двете врати, а резултатът откри Виктор Осимен със страхотно отиграване още през първата част.

Рома на Жозе Моуиньо обаче не спря да търси изравнителния гол и сякаш заслужено успя да го намери в 75-ата минута чрез Стефан Ел Шаарауи.

В 86-ата минута обаче дойде мигът на "златната резерва" Симеоне, който донесе трите точки на Наполи.

С тях неаполитанците имат актив от 53, втори е Интер с 40, а след "нерадзурите" се нареждат Лацио, Аталанта и Милан с по 38. Рома има 37.

По-рано днес Лацио изпусна чудесния шанс да се изкачи на второто място и да се превръне в основния преследвач на Наполи, но "орлите" направиха 1:1 с Фиорентина у дома.