Милан загуби с 1:3 гостуването си на Удинезе в 27-мия кръг на италианската Serie A, а единствената позитивна новина от вечерта за шампионите на страната е рекордът, поставен от Златан Ибрахимович.

Шведската легенда вкара от дузпа, изпълнена два пъти, в добавеното време на първото полувреме, за да изравни за 1:1.

Първият удар на Ибра бе спасен от вратаря на домакините Марко Силвестри, но се наложи повторно изпълнение заради влезли в наказателното поле преди удара играчи от двата тима.

Супернеделята на MAX Sport: Четири класически дербита на европейския футбол в един ден

Златан вкара, за да стане най-възрастният реализатор в историята на Serie A - на 41 години и 166 дни.

Но головете на Роберто Перейра, Бето и Кингсли Еизибуе дадоха победата на Удинезе - напълно заслужена. И Милан остава четвърти с 48 точки, само на една пред Рома (който има мач по-малко) и на три пред Аталанта.

Битката за местата в четворката ще е свирепа.