Рома спечели на изкуствения терен в Хелзинки срещу ХИК с 2:1 и насрочи големия финал другия четвъртък срещу Лудогорец за второто място в група С на Лига Европа. Гледахте мача по MAX Sport 3 HD.

Така римляните събират 7 точки и се изравняват на второто място с Лудогорец, преди да приемат шампиона на България след седмица в решаващ мач за класиране в елиминациите.

Рома ще се класира при победа като втори в Лига Европа, Лудогорец ще вземе квотата, ако избегне загубата в Рим. Бетис с 13 точки е твърдо първи, а ХИК отпада от Европа.

Тами Ейбрахам вкара красиво в 41-вата минута с глава, но Перпарим Хетемай изравни в 54-ата за финландския шампион. Стефан Ел Шаарауи стреля в 62-рата, топката се отклони от Арту Хосконен и влезе във вратата за 1:2, като голът първоначално е записан като автогол и бе отнет от рожденика Ел Шаарауи (30 г.).

Резерва вкара с първия удар и удължи испанското иго над Лудогорец

Най-странният момент дойде в 79-ата минута, когато домакините изравниха със страхотен далечен удар на Хостика, но попадението бе отменено след намеса на ВАР за доста странен фаул срещу Брайън Кристанте при центрирането преди топката да стигне до стрелеца.

Несъмнено спорно отсъждане, но такова, от което Жозе Моуриньо си отдъхна...

В другия телевизионен мач по MAX Sport 4 HD видяхте как Ференцварош и Монако не се победиха - 1:1 в Будапеща, а това оставя отворени въпроси в група H преди последния кръг. Води унгарският отбор с 10 точки, Монако има 7, а след 2:1 за Цървена звезда у дома над Трабзонспор в другия мач, тези два отбора са с по 6. В последния кръг на 3 ноември Монако приема Звезда, а турците са домакин на Ференцварош.

Кристиано Роналдо се завърна в игра за Манчестър Юнайтед и вкара гол при 3:0 над Шериф на "Олд Трафорд". Звездата реализира третото попадение, след като бе изваден от групата за дербито с Челси през уикенда за нарушаване на дисциплината в отбора.

Реал Сосиедад обаче също спечели - 2:0 в Кипър над Омония, и така запази аванса си от 3 точки на върха.

Това означава, че ако Юнайтед иска да завърши като първи в групата и да избегне плейофите на старта на пролетните елиминации, трябва да бие в Сан Себастиан идния четвъртък, при това с повече от един гол или не с 1:0 (с колкото загуби от този съперник на свой терен).