Атлетико (Мадрид) не успя да победи във втори пореден мач, но поне не загуби при домакинството си на Еспаньол. Столичани стигнаха до 1:1 срещу останалите още в средата на първата част 10 "папагалчета", след като Жоао Феликс донесе точката на своите с гол през второто полувреме.

Срещата гледахте по MAX Sport 4 HD.

Попадението на каталунците също дойде през втората част. Сержи Дардер се разписа за 1:0 в 62-ата минута, но четвърт час след това Феликс възстанови равенството с цената на точка за Атлети.

"Дюшекчиите"са трети в класирането с 24 точки, а Еспаньол е шестнадесети с 12.

Реал Сосиедад и Валенсия също направиха хикс, който също бе с този резултат - 1:1. И двата гола в Сан Себастиан обаче бяха дело на футболисти на гостите, а домакините играха почти цял мач с 10 души.

Уго Гийямон си отбеляза автогол в 10-ата минута, за да даде на "чури урдин" аванс от 1:0, но Самуел Лино вкара за валенсианците в правилната врата за 1:1 в 25-ата минута на мача.

Баските са шести с 23 точки. Валенсия е пет места по-надолу с 16.