Милан постигна много важна победа с 1:0 при домакинството си на Торино на "Сан Сиро" в мач от междинния десети кръг на Серия "А".

С нея "росонерите" на Стефано Пиоли се изкачиха на върха в класирането, след като събраха 28 точки, с три повече от Наполи, който в четвъртък приема Болоня.

Единственото попадение за победителите вкара френския таран Оливие Жиру в началото на мача след изпълнение на ъглов удар.

Гол в 95-ата минута реши дербито на новаците в Серия "А"

В последния около половин час домакините имаха много проблеми да удържат натиска на своя торински съперник, но все пак успяха и се поздравиха с трите точки.

Голът на Милан падна в 14-ата минута след центриране от ъглов удар на близката греда. Топката бе отклонена от Раде Крунич и стигна до Оливие Жиру, който я прати във вратата от близка дистанция.

В 76-ата минута Денис Прат изведе Антонио Санабрия сам срещу вратаря Татарушано, но последва спасяване на румънеца.

Другият голям шанс за Торино дойде в 85-ата минута, когато Прат се пребори с бранител и стреля от воле. Топката рикошира в гърба на Фикайо Томори и след това в напречната греда.

Поражението оставя 11-а позиция с 11 точки.