Жирона обърна Севиля, за да победи с 2:1 и по този начин продължи серията си от мачове без загуба, която вече наброява седем поредни двубоя. С трите точки днес каталунците се изкачиха до единадесетата позиция в Ла Лига, докато андалусийци са точно над чертата на зоната на изпадащите.

Срещата гледахте по MAX Sport 4 HD.

Гостите откриха резултата в 13-ата минута, когато Иван Ракитич центрира от свободен удар, а в наказателното поле Таги Нианзу се разписа с глава за 1:0.

Жирона изравни само 49 секунди след началото на второто полувреме чрез Кристиан Стуани. Уругвайският таран се бе позиционирал отлично в наказателното поле и от десетина метра бе безкомромисен с десния крак - 1:1.

В 88-ата минута Янхел Ерера осигури успеха на домакините, след като с елегантен прехвърлящ удар елиминира Ясин Бону и вкара за 2:1. Голмайсторът за гостите Нианзу пък направи доста сериозни грешки и при двата гола за съперника.

Райо Валекано пък победи Валядолид с 1:0 като гост с попадение на Иси Паласон в 65-ата минута. Така тимът от мадридското предградие "Вайекас" взе седмата си победа през сезона и е осми в класирането, докато Валядолид е шестнадесети.