Последният отбор, който ще си осигури място в Ла Лига, ще бъде излъчен след седмица. Жирона и Тенерифе не се победиха и след 0:0 в първия финален плейоф оставиха всичко за реванша, предстоящ на 19 юни.

Днешната среща гледахте пряко по МАX Sport 4 HD, където ще може да гледате и ответната такава - от 22:00 часа следващата неделя.

Домакините можеха да открият малко преди почивката, когато с хубав диагонален пас Алейш Гарсия изведе Алекс Баена на добра позиция, но от малък ъгъл той стреля в обсега на Хуан Сориано. Енрик Гайего опита нещо атрактивно за Тенерифе в 43-ата минута, но се оплете в собственото си отиграване.

Рано във втората част рикошет в защитник на гостите беше на път да се превърне в автогол, но Сориано отново спаси.

В последната минута Гарсия можеше да донесе победата на Жирона, но изстрелът му от фаул бе отразен.