Европейският клубен първенец Челси направи много важна крачка към четвъртфиналите на Шампионска лига.

Лондончани победиха Лил с 2:0 в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

"Сините" от Лондон, които освен титлата европейски клубен шампион, наскоро  стъпиха и на световния връх, спечелиха комфортно двубоя срещу френския си противник.

Просто опитът и класата в редиците на лондончани бяха доста повече от тези в тима на френския шампион, което ясно си пролича и през 90-те минута на "Стамфорд Бридж".

Да, Челси не надигра категорично гостите, но стори нужното, за да постигне чиста победа преди реваншна на френска земя.

Много важна роля изигра и ранното попадение, до което лондончани стигнаха. Още в осмата минута Кай Хаверц се извиси над всички при изпълнение на корнер и с глава вкара за 1:0.

Челси съвсем успокои мача и с гол в началото на втората част, когато героят обаче се казваше Кристиан Пулишич, който успя да се разпише за 2:0.

Лондончани пренаписаха историята и се превърнаха в първия английски тим с пет поредни победи у дома в Шампионската лига без допуснато попадение.