Патсон Дака дълго време ще помни тази студена октомврийска сряда в Москва. Нападателят от Замбия, за когото Лестър брои над 20 милиона евро на РБ (Залцбург) през лятото, направи така, че "лисиците" да спечелят първата си победа в групите на Лига Европа този сезон, вдъхновявайки обрата с 4:3 срещу руския гранд и реализирайки всички четири гола за гостите.

Maчът от група "С" на турнира бе излъчен по MAX Sport 3 HD.

След като през уикенда 23-годишният Дака се превърна в първият замбийски футболист, реализирал гол в първенството на Англия, сега той стана и първият представител на страната, който прави хеттрик в европейските клубни турнири. Освен това той е първият играч на Лестър, който вкарва четири гола в един мач от 1958 година насам.

Московчани бяха на път да затворят по перфектен за тях начин първото полувреме - с два гола аванс, след като Александър Соболев вкара първото попадение за вечерта в 11-ата минута, а Джордан Ларсон добави още едно в 44-ата. Дака обаче намали с първия си гол за вечерта, след като Ихеаначо го изведе сам срещу вратаря и той не сбърка за 2:1 точно преди почивката.

Три минути след подновяването на играта комбинацията между двамата се повтори и Дака реализира на празна врата, за да изравни - 2:2. В 54-ата той оформи своя хеттрик с диагонален удар в левия крак, а в 79-ата отбеляза и за четвърти път с добре насочен удар в долния ъгъл на вратата.

Пет минути преди края Соболев се разписа още веднъж, но това бе всичко и "лисиците" ликуваха с 4:3.

С днешния успех те изпревариха Спартак и поне до утре вечер ще бъдат втори в класирането. Другата среща от групата e между изненадващия лидер Легия (Варшава), който е с пълен актив след два мача и Наполи, който е последен с едва точка.