Кадис и Реал Мадрид завършиха наравно 1:1 на "Естадио Нуево Мирандия" в среща от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига, който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Мачът беше изключително важен за домакините, които преди началото на кръга се бореха с Алавес, Майорка, Гранада и Хетафе за позициите над зоната на изпадащите. Днешния кръг прати Кадис именно в нея, Алавес изпадна, а Майорка и Гранада са над опасната зона. Хетафе пък със сигурност ще е част от Ла Лига и през следващия сезон.

Кадис може да съжалява, че не взе победата днес, тъй като Алваро Негредо изпусна дузпа през второто полувреме и като цяло домакините заслужаваха да победят съперника си, който вече сякаш мисли само за финала в Шампионската лига.

Реал все пак поведе още в петата минута след страхотен пробив на Родриго, който може да се каже, че свърши цялата работа, а Мариано Диас вкара гол на празна врата.

В 37-ата минута Кадис изравни с удар на Рубен Субрино, който рикошира леко в бранител и топката се отклони в напречната греда преди да влети във вратата - 1:1.

В 60-ата минута ветеранът Алваро Негредо беше изведен зад защитата и лоша намеса на вратаря Андрей Лунин доведе до дузпа за домакините. Дуелът между двамата обаче продължи със спасяване на наказателния удар от украинския страж.

До края на мача Кадис осъществи голям натиск, но на няколко пъти нямаше късмет да стигне до победен гол. Така се озова в зоната на изпадащите с актив от 36 точки, като бе задминат от Майорка, който днес постигна драматична победа и се изравни по точки с "жълтите". В последния кръг Кадис ще търси успех над изпадналия днес отбор на Алавес.

В друг мач Хетафе и Барселона сякаш си стиснаха ръцете за нулево равенство. То остави домакините със сигурност в елита, докато каталунците си гарантираха второто място в крайното класиране. Те са на пет точки пред Атлетико Мадрид преди последния кръг.

Ето и останалите резултати от днес:

Атлетик Билбао - Осасуна 2:0 (домакините са осми на точка зад седмия Виляреал и имат шанс за място в Европа)

Атлетико Мадрид - Севиля 1:1 (равенството означава, че разликата между двата отбора остава една точка, в последния кръг победа на "дюшекчиите" срещу Сосиедад ще осигури оставане на трето място)

Селта - Елче 1:0 (мач без особено значение за крайното класиране)

Леванте - Алавес 3:1 (валенсианци вече бяха изпаднали, но с този мач официално "дръпнаха" и своя съперник към Сегунда)

Бетис - Гранада 2:0 (поражението оставя гостите на една точка над опасната зона и загуба в последния кръг при домакинството срещу Еспаньол може да означава изпадане)

Майорка - Райо Валекано 2:1 (гол в последната минута на Абдон Прац прати домакините над опасната зона с равни точки с 18-ия Кадис, предстои ключово гостуване на Осасуна).

Виляреал - Реал Сосиедад 1:2 (победата гарантира мястото на баските в Лига Европа през следващия сезон, докато "жълтата подводница" може да бъде задмината от Билбао в последния кръг в битката за седмото място)