Помощник-треньорът на Лудогорец Станислав Генчев бе доволен само то резултата след 1:1 срещу Мидтиланд в Дания в първия двубой от групата на Лига Европа.

Именно Генчев води българския шампион в мача, след като треньорът Валдас Дамбраускас даде положителен тест за Covid-19 и не пътува с отбора.

"Изключително труден мач срещу силен съперник.

До последно не се знаеше как ще свърши мачът - каза Генчев. - Дадохме инициативата през по-голямата част и не се представихме така, както ни се иска, но е радващо, че взехме точка.

Знаехме, че Мидтиланд често вкарва в първите 10 минути на мачовете. Радващо е, че изравнихме."

Голмайсторът за българския представител - Кирил Десподов, също призна колко трудно е било на Лудогорец.

"Мидтиланд не ни даваше възможност да правим това, което искахме и стоеше със сигурност по-добре от нас физически - каза националът на България.

Но се радвам, че се борихме до самия край и взехме важна точка в Лига Европа. Радвам се, че вкарах, но не е важно кой бележи, а да побеждаваме. Целта е да излезем от групите."

В другия мач от това каре Цървена звезда взе важни три точки, побеждавайки у дома Брага с 2:1. Следващият мач на шампионите на България е на 30 септември у дома именно срещу сръбския съперник.