Интер победи у дома Удинезе с 3:1, а вие видяхте как го направи грандът от Милано по MAX Sport 3 HD.

Ромелу Лукаку откри с първия си гол от август в първенството, като вкара от втори опит дузпа в 20-ата минута. Първият му удар бе спасен от Марко Силвестри, но ВАР разпореди ново изпълнение заради движение на вратаря пред голлинията.

Гостите изравниха след мълниеносна контраатака в 43-ата минута, завършена от Санди Ловрич.

Но Хенрик Мхитарян вкара в 73-ата първото си попадение от октомври, за да донесе успеха. В последните секунди и Лаутаро Мартинес се разписа с 13-ти път през сезона. Той е далеч по-познато име, когато става дума за головете на Интер.

"Нерадзурите" остават втори с 47 т., на три пред третия Милан.

По-рано днес драма беляза мача Сампдория - Болоня (предаван по MAX Sport 3 HD), където гол на Рикардо Орсолино донесе победата с 2:1 на гостите в последните секунди.

А това почти сигурно обрича на отпадане славната някога Дория. Тимът от Генуа е предпоследен само с 11 точки, на цели осем от спасението, а и с мач повече от Специя (17-ти).

Отново по MAX Sport 3 HD видяхте как Милан продължи възхода си с трета поредна победа с 1:0, като този път заключи подстъпите към вратата си при гостуването на Монца.

Жуниор Месиас вкара единствения гол в 31-вата минута и с него шампионите поне временно са трети с 44 точки. Това може да се промени в неделя, когато Аталанта и Рома (с по 41 т.) играят своите мачове от кръга срещу Лече и Верона на свой терен, съответно.