За втора поредна година Барселона приключи европейското си участие в елиминациите на Лига Европа, след като преди това не успя да прескочи групите на Шампионската лига. Манчестър Юнайтед елиминира каталунците след обрат и победа с 2:1, която прати "червените дяволи" напред с общо резултат 4:3.

Срещата гледахте на живо в ефира на MAX Sport 3 HD.

Единственият гол през първото полувреме бе дело на Роберт Левандовски. Полякът бе точен от дузпа в 18-ата минута и така вече има 25 гола в 30 мача откакто премина в Барса, като така за дванадесети пореден сезон стига до поне 25 попадения.

Още в 47-ата минута обаче Фред изравни след асистенция на Бруно Фернандес, а в 73-ата минута резервата Антони подпечата пълния обрат за англичаните.

Попадението му бе под №19 за футболист на Юнайтед, появил се в игра от пейката. Манчестър е абсолютен лидер по този показател сред отборите от Топ 5 първенствата на Европа.

Ювентус също прескочи тази фаза на турнира след класика с 3:0 срещу Нант като гост. Хеттрик на Анхел ди Мария подпечата успеха на "бианконерите", а те бяха улеснени и от изгонването на Никола Палоа още преди средата на първото полувреме.

Байер (Леверкузен) пък победи Монако с 3:2 като гост, а след това отстрани "монегаските" след изпълнение на дузпи (5:3).

"Аспирините" повеждаха на два пъти през първото полувреме чрез Флориан Вирц и Есекиел Паласиос, като техните попадения бяха разделени от гол от дузпа на Уисам Бен Йедер.

Амине Адили вкара за 3:1 в 58-ата минута, но Бреел Емболо намали до 3:2 шест минути преди края.

При дузпите Байер вкара всичките си пет опита, докато пропуск на Елиот Матасо се оказа ключов за съдбата на Монако.