И през този сезон ПСЖ няма да спечели Купата на франция, след като отпадна в осминафиналите.

Лионел Меси, Неймар и компания отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Марсилия в дербито от тази фаза на турнира, което можехте да гледате по MAX Sport 2 HD. Преди година парижани отново отпаднаха на този етап, но след загуба с дузпи от Ница.

За Марсилия това ще е първи четвъртфинал в надпреварата от 2011 година.

Домакините поведоха в 31-ата минута след точно изпълнена дузпа на Алексис Санчес, която бе отсъдена за нарушение на Серхио Рамос срещу Ченгиз Юндер.

В 40-ата минута Неймар нацели гредата с удар по земя, но все пак ПСЖ изравни в самия край на първата част. Точен бе Рамос с глава след центриране от ъглов удар на Неймар.

Мачът продължи да е много открит и щастливият момент за Марсилия дойде в 57-ата минута, когато Руслан Малиновски вкара със страхотен удар с левия крак.

В друг мач, който вървеше по MAX Sport 4 HD, Лион отстрани Лил в домакинство след 2:2 в редовното време и 4:2 при дузпите.

Домакините взеха ранен аванс след голове на Матис Шерки и Александър Лаказет в първите 20 минути, но допуснаха изравняване след дузпа на Джонатан Дейвид преди почивката и гол на Едон Жегрова в 64-ата минута. При дузпите Мохамед Байо и Тимоти Уеа изпуснаха за Лил, а Деян Ловрен реализира последния удар, за да зарадва отбора на Лоран Блан.