АЗ Алкмаар и Аякс завършиха наравно 2:2 в много интересен мач на "АФАС Щадион" от 32-ия кръг на нидерландската Ередивизи.

Срещата, която можехте да наблюдавате в ефира на MAX Sport 1 HD, бе белязана от обрат за домакините, но и още един късен гол за Аякс през този сезон, като в случая той донесе само точка.

Именно отборът на Ерик Тен Хаг откри резултата в 42-ата минута, когато Кенет Тейлър даде страхотен пас зад защитата за Брайън Броби и той прехвърли технично вратаря за 1:0.

През втората част обаче защитата на гостите играеше потресаващо в някои от ситуациите. В 62-ата минута гръцкият нападател Евангелос Павлидис вкара 14-ия си гол за сезона. Той бе точен с глава след центриране от левия фланг на Оуен Виндал.

Обратът стана пълен в 75-ата минута, когато Йеспер Карлсон подаде на абсолютно непокрития Хокон Евен и той вкара от близка дистанция чрез воле.

Все пак в края на мача Аякс измъкна точката след гол с глава на Едсон Алварес след центриране на Стивън Бергхуйс.

Така отборът на Тен Хаг събира актив от 79 точки и води с четири на ПСВ Айндховен, който завърши наравно 2:2 в дербито с Фейенорд. АЗ е пети с 60 точки.