Носителят на Купата на Краля в Испания Бетис започна победносно европейското си участие. Южняците от Андалусия надвиха с 2:0 ХИК като гост в Хелзинки, а трите точки и чистата мрежа в столицата на Финландия ги пратиха начело на групата, в която е и Лудогорец.

Визитата във Финландия бе излъчена на живо в ефира на MAX Sport 4 HD, където по принцип гледате и всичко най-интересно от Ла Лига.

Вилиан Жозе бе човекът-оркестър за севилския отбор във Финландия. Бразилецът вкара по един гол в двете полувремена, като първо реализира дадена със сериозно закъснение дузпа в добавеното време на първата част за 1:0, а в 64-ата минута вкара и втори гол от близко разстояние за 2:0.

Във втория кръг испанците ще посрещнат на своя "Рамон Санчес Писхуан" Лудогорец. Този мач ще се изиграе на 15 септември.