Лос Анджелис ФК победи Ню Йорк Ред Булс с 2:0 в дербито на 17-ия кръг на американската Мейджър Лийг Сокър, което можехте да проследите пряко по MAX Sport 4 HD.

Сблъсъкът беше наблюдаван от българската футболна легенда Христо Стоичков, както и от суперзвездата на ПСЖ Килиан Мбапе.

Победата за Ел Ей дойде с два гола за три минути през второто полувреме, като така тимът на Стивън Черундоло остава начело в Западната конференция с 33 точки след 16 изиграни мача.

Станислав Иванов беше близо до гол, но неговият Чикаго загуби

За Ню Йорк това беше трето поредно поражение като гост с този резултат след тези от Интер Маями и Шарлът. Така Ред Булс са вече четвърти в Източната конференция с 26 точки след 17 мача.

Резултатът бе открит в 67-ата минута от колумбиеца Кристиан Аранго, който вкара сам срещу вратаря след извеждащо подаване на Карлос Вела.

Три минути по-късно точен бе и еквадорецът Диего Паласиос, който получи от Брайън Родригес, финтира защитник и стреля по земя за 2:0.