Ювентус спечели рутинно домакинството си на Удинезе с 2:0 в мач от 22-ия кръг на италианската Серия "А".

"Бианконерите" реализираха по едно попадение в двете полувремена и така зарадваха своя треньор Масимилиано Алегри, който записа мач №300 начело на отбора. Единствено Джовани Трапатони и Марчело Липи могат да се похвалят с по-добро постижение.

Победата е 12-а за Юве през сезона и оставя тима на петата позиция с актив от 41 точки. Удинезе отнесе втора поредна загуба след гръмкото 2:6 от Аталанта и е 14-и в таблицата с 20 точки.

Резултатът в Торино откри Пауло Дибала в 19-ата минута след находчив пас на Мойс Кийн и удар от близка дистанцияя.

Много голови ситуации пред двете врати нямаше, но при една от редките такива 79-ата минута Уестън Маккени се разписа с глава, след като бе оставен непокрит при центриране на Де Шилио.