Ювентус пое курс към трети пореден финал за Купата на Италия, след като отмести от пътя си Сампдория на осминафинал.

Видяхте по MAX Sport 3 HD как "Старата госпожа" спечели с 4:1 у дома с голове на Хуан Куадрадо, Даниеле Ругани, Пауло Дибала и Алваро Мората, а мачът нито за момент не се изплъзна от контрола на гранда.

Колумбиецът Куадрадо вкара в 25-ата минута, след като хитро пусна топката под стената при пряк свободен удар. Бранителят Ругани удвои с глава в 52-ра минута.

Андреа Конти върна попадение за Самп в 63-ата минута и последните минути можеше да станат интересни, ако не бе магията на Дибала, който набързо сложи точка на спора (67-ма минута).

От дузпа последното попадение за домакините добави Алваро Мората.

Юве е на четвъртфинал срещу победителя от Сасуоло - Каляри, като ще е домакин и на този двубой на 8 или 9 февруари. Грандът се е устремил към трети пореден финал в турнира и общо седми за осем сезона!

Това определено е състезанието на "бианконерите", които спечелиха трофея пет пъти от 2015-а насам, а общо в цялата история на Копа Италия са рекордьор с 20 приза.