Ювентус победи Рома с 1:0 в неделното дерби на Серия "А" и показа, че постепенно навлиза в добра форма, след като започна ужасяващо новия сезон.

Единственият гол бе дело на Мойс Кийн и дойде след малко повече от 15 минути игра на "Алианц Стейдиъм" в Торино. Домакините започнаха със седем италианци в стартовия си състав - най-много от 2015 година насам.

Центриране на Матия де Шилио от лявото крило намери Родриго Бентанкур, който отправи изстрел с глава, а топката се удари в съотборника му Мойс Кийн и влетя във вратата на Руи Патрисио за 1:0 в 16-ата минута на мача.

Минута преди края на полувремето Рома получи правото да изпълни дузпа, след като Войчех Шчесни повали Хенрик Мхитарян в наказателното поле. Ситуацията обаче бе куриозна, след като Тами Ейбрахам бе вкарал топката в мрежата, но след сигнала за нарушение и така гол нямаше.

Жордан Верету изпълни наказателни удар, но Шчесни изкупи вината си и спаси. През първото полувреме "вълците" загубиха заради контузия Николо Дзаниоло.

След почивката гостите искаха още една дузпа, но преглед с ВАР показа, че Леонардо Бонучи не е направил нарушение.

"Бианконерите" бяха изключително добре организирани в защита и уверено затвориха мача в своя полза, за да продължат изкачването си в класирането.

Домакините вече са седми с 14 точки и изостават само на точка от днешния си съперник, който е четвърти с 15.

Гледайте мачовете от италианската Серия "А" в ефира на Max Sport 3 HD.