Сензационно преобразилият се тим на Ювентус продължава с изключителното си представяне в Серия А.

След като в началото на сезона "Старата госпожа" изглеждаше кошмарно и счупи няколко антирекорда, изведнъж се превърна в истинска машина с 8 победи в 8 поредни мача. При това - без допуснат гол!

А последната "жертва" се казваше Удинезе, който бе победен с 1:0 на "Алианц Стейдиъм".

Мачът бе излъчван пряко по MAX Sport 3 HD.

Единственото попадение бе дело на Данило в 86 минута, а с трите точки Юве излезе на второто място в класирането. На само 4 точки от лидера Наполи, който утре играе със Сампдория. А най-важното от всичко - в следващия кръг предстои дерби именно между Наполи и Ювентус.

Преди началото на мача пък Алегри и Кийн получиха месечните си награди в Серия А за ноември, а световните шампиони Ди Мария и Леандро Паредес обраха овациите на публиката. Имаше и церемония, с която бяха почетени починалите клубни легенди Ернесто Кастано и Джанлука Виали. По трибуните на стадиона можеха да се видят множество транспаранти, посветени на славния нападател, както и фенски скандирания в негова памет.

Иначе в ранния мач за деня от Серия А с дузпа в добавеното време Фиорентина победи Сасуоло с 2:1. Точен след изтичането на 90-ата минута беше Нико Гонсалес, след като и трите попадения в мача паднаха през второто полувреме.

С успеха Фиорентина събра 23 точки и се премести на 9-ото място в класирането. Сасуоло е на 16-о място и има четири поражения в последните пет двубоя.