Ювентус е носител на Купата на Италия за петнадесети път и за първи след тригодишно прекъсване. Победа с 1:0 над Аталанта във финала донесе поредния трофей във витрината на рекордьорите от Торино.

Финалът гледахте пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

"Нерадзурите" от Бергамо губят за пети път в спора за втория по значимост трофей в италианския футбол. Всъщност Копа Италия е и единственото отличие, завоювано някога в историята на тима (1962/1963), а след това идва и дългата серия от загуби (1987, 1996, 2019 и 2021).

Голът на "Олимпико" в столицата Рим бе вкаран от Душан Влахович, при това рано-рано във финалния двубой.

Сръбската деветка на Ювентус отбеляза попадението, направило разликата, след като в четвъртата минута избяга зад защитата на съперника и след това показа голмайсторския си инстинкт, разписвайки се за 1:0.

През второто полувреме нещата можеха да станат по-интересни, но двата тима си размениха по една греда и в крайна сметка повече голове в този финал така и не паднаха.

Аталанта все пак се надява, че ще може да спечели трофей след повече от 60 години чакане. "Бергамаските" ще опитат да се поправят във финала на Лига Европа срещу Леверкузен.