Ювентус победи Торино с 1:0 в дербито на града от 10-ия кръг на Серия "А", което се игра на "Стадио Олимпико ди Торино". MAX Sport 3 HD ви направи съпричастни с всичко по-интересно.

"Бианконерите" стигнаха до успеха с късно попадение на Душан Влахович в 74-ата минута и взеха глътка въздух след трудната за преглъщане загуба от Макаби Хайфа в Шампионската лига.

Юве традиционно играе много успешно срещу градския враг и този сблъсък не направи изключение. Гостите имаха по-чистите положения и заслужено стигнаха до трите точки, като по този начин се изкачиха до седмото място с актив от 16. Победата е първа за тях при гостуване през сезона.

След силния си старт на кампанията, Торино записа четвърта загуба в пет кръга и се свлече до 11-ото място с 11 точки. Проблемите за "биковете" продължават да идват от невъзможността да вкарват достатъчно попадения, като в последните пет мача имат само две.

Юве имаше достатъчно изгодни шансове да стигне до победен гол по-рано. В 34-ата минута Влахович изпусна сам срещу вратаря Милинкович-Савич, който направи още по-впечатляващи спасявания през второто полувреме.

Все пак Юве се зарадва в 74-ата минута, когато след центриране от корнер Данило отклони топката на близката греда и я прати на далечната, а там Влахович протегна крак. Това се оказа най-важното действие в мача.