Ювентус разгроми с 3:0 Лацио в Торино в дербито от 15-ия кръг на Серия "А", което можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

С този мач се затвори годината в италианския шампионат, а формата на "бианконерите" е много обещаваща за следващите двубои.

Победата е шеста поредна за хората на Макс Алегри в първенството и така те се изкачиха на трета позиция с 31 точки, а Лацио е четвърти с 30.

В 43-ата минута Мойс Кийн бе изведен сам срещу Проведел и го прехвърли технично за 1:0.

Девет минути след подновяването на играта Филип Костич стреля и последване спасяване преди Кийн да направи лесна добавка за 2:0.

В 90-ата минута Аркадиуш Милик оформи крайния резултат след подаване на резервата Федерико Киеза.