Голямото дерби на италианския футбол между Ювентус и Интер завърши при резултат 1:1, като двубоят от 13-ия кръг на Серия "А" можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Дерби Д'Италия започна обещаващо с бързо разменени голове през първата част, но през втората двата гранда заключиха вратите и буквално си стиснаха ръцете за равенство.

То оставя Интер на върха в класирането с актив от 32 точки, а Ювентус е втори с две по-малко.

Двубоят наистина започна силно, като тимовете изглеждаше, че няма да оправдаят очакванията за затворен мач.

Федерико Киеза направи значим пропуск за "бианконерите" в първата опасна ситуация в 15-ата минута.

Именно домакините откриха резултата в 27-ата минута с прекрасна атака, която премина през Киеза, а той даде асистенция на Душан Влахович. Сръбският национал се нуждаеше само от едно докосване, за да насочи топката в долния ляв ъгъл на Ян Зомер за 1:0.

Интер обаче отговори много бързо и подобаващо. Атакуващото дуо на "нерадзурите" също комбинира успешно, като Маркус Тюрам проби по десния фланг и центрира по земя преди Лаутаро Мартинес да вкара също в долния десен ъгъл и отново с едничко докосване.

През втората част изгодни положения за гол буквално нямаше, като двата тима се страхуваха да не загубят голямото дерби. В крайна сметка постигнаха целта си.