Ювентус победи като гост Сасуоло с 2:1, като и двата гола паднаха късно - по един в края на първото и на второто полувремена.

Грандът измъкна безценни три точки, а вие видяхте открития и зрелищен двубой по MAX Sport 3 HD.

Джакомо Распадори даде аванс на непредвидимия Сасуоло с десетия си шампионатен гол за сезона. Домакините направиха атака в типичен техен стил - едно докосване, петичка, остър удар по диагонала. Тимът на Диониси прави такива неща цял сезон, особено, когато е в настроение.

Юве реагира, знаейки, че може да реши всичко в битката за топ 4 в тази понеделнишка вечер в Реджо Емилия. Напускащият със свободен трансфер Пауло Дибала заби великоленеп изравнителен гол, когато изтичаха последните секунди на полувремето. И така, вместо с пасив, Юве се оттегли на почивка при равенство.

Развръзката дойде в 88-мата минута, когато резервата Мойс Кийн, появил се на мястото на Алваро Мората 20 минути по-рано, вкара. Тъмнокожият нападател се завъртя с човек на гърба и стреля по диагонала, като промуши топката през краката на вратаря на Сасуоло Андреа Консили. Стражът може да е разочарован от такъв допуснат гол, след като спаси далеч по-трудни положения в мача.

Ювентус има вече 66 точки на четвъртата позиция и е с цели 8 пред петия Рома. Третият Наполи е с 67 т., а лидерът Милан има 74 (втори е Интер със 72). Целта на "старата госпожа" - топ 4 и квота за Шампионската лига, изглежда постигната при оставащи четири кръга.

Задава се и финал за Купата на Италия срещу Интер, който ще гледате в каналите на MAX Sport.