Ювентус продължава успешно похода си за защита на трофея от турнира за Купата на Италия. “Бианконерите” са полуфиналисти в надпреварата, след като отстраниха Сасуоло в четвъртфиналите. Това стана факт благодарение на победа с 2:1, за която футболистите на Макс Алегри трябваше да чакат почти до последно, но все пак я извоюваха.

Maчът бе предаван пряко по MAX Sport 3 HD.

Домакините поведоха след по-малко от пет минути игра. Пауло Дибала бе най-съобразителен при центриране на Алекс Сандро в петата минута на двубоя и се разписа за 1:0, но гостите отвърнаха двадесетина минути след това, когато Хамед Траоре изравни - 1:1 в 24-ата минута.

Триумфът на Юве бе узаконен две минути преди края, когато в центъра на събитията бе Душан Влахович. Именно 70-милионната зимна покупка на торинския тим бе със сериозна заслуга за победния гол - след негов пробив Руан си отбеляза автогол.

В полуфиналите, които вече са на разменено гостуване, Влахович и Ювентус ще играят срещу Фиорентина. Именно оттам “черно-белите” закупиха сръбската голова машина.