Манчестър Юнайтед победи Бетис с 4:1 в мач от осминафиналите на Лига Европа, който беше излъчен пряко по MAX Sport 3 HD.

Баска съпротива на "Олимпико" нямаше, Рома взе комфортен аванс преди реванша

"Червените дяволи" изиграха силен мач след кошмарното и унизително 0:7 от Ливърпул на домашната сцена, а освен това взеха доста комфортен аванс преди реванша на "Бенито Виямарин" след седмица, с който изглеждат като почти сигурен участник в следващата фаза.

Тези три гола разлика поставят Юнайтед в изключително добра позиция за продължаване към четвъртфиналите и отстраняване на втори пореден испански съперник след Барселона, при това напълно заслужено.

Още в началото домакините показаха, че са решени не само да спечелят, но и да натрупат повече от гол аванс преди реванша, а първото попадение падна след само четири минути игра.

То бе отменено заради засада на Вегхорст, но след още две минути нямаше какво да спаси Бетис, когато Маркъс Рашфорд разстреля Клаудио Браво с мощен удар.

Но въпреки далеч по-добрата игра на Юнайтед и изпуснатите няколко положения, Бетис успя да изравни в 32-ата минута, когато с хубав диагонален шут Айосе Перес направи резултата 1:1.

Нямаше обаче какво да спре Манчестър Юнайтед през втората част, когато само в рамките на шест минути, между 52-ата и 58-ата, "червените дяволи" отбелязаха два гола.

Първо Антони реализира истински шедьовър с левия крак, а след това Бруно Фернандеш вкара доста нетипичния за себе си гол с глава.

До края Антъни изпусна две чисти положения, но Ваут Вегхорст все пак бе точен десет минути преди края, оформяйки крайното 4:1.

За разлика от кошмара на Бетис, градският му съперник Севиля се представи на противоположния полюс в любимия си турнир.

На "Рамон Санчес Писхуан" в сърцето на Андалусия, Севиля победи Фенербахче с комфортното 2:0.

Попаденията вкараха Жоан Жордан в 56-ата и Ерик Ламела в 85-ата минута. Видяхте как се случи това в ефира на MAX Sport 4 HD.