Ливърпул катастрофира тежко с 0:4 в първата си предсезонна контрола срещу големия съперник Манчестър Юнайтед.

Двата английски гранда се изправиха един срещу друг пред пълните трибуни на стадион "Раджамангала" в Банкок и оправдаха очакванията за зрелище.

Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 3 HD.

"Червените дяволи", които са малко по-напред в подготовката си за новия сезон, разгромиха своя съперник в дебютния мач на новия мениджър Ерик Тен Хаг.

Колегата му начело на мърсисайдци Юрген Клоп заложи на огромна част от резервите през първото полувреме и логично мърсисайдци се оттеглиха на почивката при 0:3. Първо Джейдън Санчо откри резултата в 12-ата, след това Фред с истински шедьовър удвои в 30-ата, за да дойде и часът на Антони Марсиал.

В 60-ата минута Юрген Клоп смени всички футболисти на терена, като в игра се появиха звездите начело с Мохамед Салах, Върджил Ван Дайк и новото попълнение Дарвин Нунес.

Вместо да отбележат поне почетно попадение, мърсисайдци допуснаха четвърти гол в 76-ата минута, дело на Факундо Пелистри.

Така Манчестър Юнайтед завоюва трофея на домакините, а Ливърпул ще се надява в следващите двубои да се реваншира на феновете.