Атлетик Билбао и Осасуна завършиха наравно 2:2 на "Сан Мамес" в среща от 35-ия кръг на Ла Лига, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

"Червено-беликте" измъкнаха точката по невероятен начин в 96-ата минута след огромен вратарски гаф на Серхио Ерера, който подари гол на Асиер Виялибре.

Иначе преди това Осасуна поведе с 2:0 след попадения на Раул Де Аро в 40-ата минута и Рубен Гарсия в самото начало на втората част. В 58-ата Иняки Уилямс продължи головата си форма за Билбао и вкара за 1:2, а в самия край Виялибре оформи крайното 2:2.

Така Билбао събра 62 точки и със сигурност ще завърши на петото място в класирането. Осасуна прекъсна серията си от поредни загуби и е на 13-о място с 40 точки.