Душан Влахович стана едва вторият играч в историята на Серия “А”, който вкарва срещу Емполи за два различни отбора. Сръбската зимна покупка на Ювентус донесе победата на новия си тим с 3:2, реализирайки на два пъти, а срещата гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Другият играч, който може да се похвали с подобно постижение, е Кщищоф Пятек, който се разписа срещу Емполи с екипите на Дженоа и Милан през сезон 2018/2019.

Трите точки доближиха Юве на четири точки от третия в таблицата Наполи, но с условието, че южняците тепърва ще играят мача си от този кръг - утре те гостуват на Лацио в Рим.

Двата тима си размениха по един гол в последния четвърт час преди края на първото полувреме - първо Мойс Кийн изведе “бианконерите” напред с попадение в 32-ата минута, но седем по-късно Шимон Журковски възстанови равенството, реализирайки за 1:1.

Влахович възстанови преднината на торинския тим във втората минута на добавеното време на първата част, когато направи резултата 2:1 след асистенция на Хуан Куадрадо.

Сръбският голмайстор се разписа и в 66-ата минута, когато превърна в попадение пас на испанския си партньор в атаката Алваро Мората - 3:1 за гостите.

Крайният резултат бе оформен от резервата Андреа ла Мантия, който се разписа пет минути след влизането си, вкарвайки втори гол за домакините в 76-ата минута,

Емполи е тринадесети в класирането с 31 точки.