Отборът на Витес е съвсем близо до това отново да играе европейски футбол през следващия сезон.

"Жълто-черните", които загубиха на 1/16-финалите от бъдещия шампион Рома в Лигата на конференциите, победиха във финалния плейоф за класиране на надпреварата гостуващия АЗ Алкмаар с 2:1. Срещата можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Така на реваншът в неделя от 15:30 часа, който ще се излъчва по същия канал, Витес ще се нуждае само от равенство, за да подпечата европейските билети.

В днешния първи мач домакините поведоха в 22-ата минута след центриране на Луис Опенда и страхотен удар от воле на Томас Бутник.

В 44-ата минута АЗ Алкмаар удари греда, но в 59-ата минута успя да изравни резултата. След центриране от корнер топката бе изчистена и падна на волето на Жорди Класи, който я прати към вратата. Получи се лек рикошет в защитник и реузлтатът стана 1:1.

В 86-ата минута дойде моментът за Витес. Играещият страхотно през този сезон Опенда вкара супер гол с удар по земя от границата на наказателното поле и то докато има бранител на гърба си.

Припомняме, че Витес стигна дотук като шести в класирането на Ередивизи и отстранявайки седмия Твенте на полуфиналите. Петият АЗ пък се справи с осмия Хееренвен в два мача.