Виляреал разгроми Еспаньол с 5:1 на "Естадио де ла Серамика" в среща от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

В герой за "жълтата подводница" се превърна 19-годишният Йереми Пино, който се развихри и вкара първите четири попадения за своите, което му спечели златно място в историята на испанския футбол.

На 19 години и 130 дни Пино стана най-младият играч, който вкарва хеттрик през първото полувреме на мач от големите пет европейски първенства от сезон 2006/07 година. Тогава Осман Дембеле реализира хеттрик в мач за Рен срещу Нант.

Пино е първият, който вкарва четири гола в един мач от Ла Лига в последните две години. За последно го постигна големият Лео Меси при победата на Барселона над Ейбар с 5:0 през февруари 2020 година.

Шоуто на Пино днес започна в 14-ата минута. Той вкара първия си гол с глава след центриране от аут линията на Первис Еступиан.

В 21-ата минута Пино отново бе точен след центриране от корнер и отклонена топка от Етиен Капу.

В самия край на полувремето младокът оформи своя хеттрик. Еспаньол загуби топката и Ману Тригерос получи възможност да стреля от малък ъгъл. Диего Лопес спаси, но топката стана перфектна за Пино, който вкара от малък ъгъл.

Шоуто му продължи в 54-ата минута, когато вкара четвъртия си гол. Той получи от Арнот Данжума и финтира вратаря преди отново да отбележи в опразнената врата за 4:0.

В 65-ата минута Еспаньол стигна до почетно попадение. Херонимо Руи спаси опасен удар с глава, но с добавка Кейди Баре вкара за 1:4.

Крайният резултат в срещата оформи Булай Дия, след като бе изведен от Мой Гомес и преодоля Лопес с удар по земя.

Така Виляреал остава на шестата позиция, но се изравни с Барселона чрез актива си от 42 точки. Еспаньол продължава със слабата си форма и е 14-и с 29 точки.