Лацио победи категорично Дженоа като гост с 4:1 в среща от 32-ия кръг на италианската Серия "А", която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Срещата премина под диктовката на голмайстора на "римските орли" Чиро Имобиле, който заби шестия си хеттрик в италианското първенство и вече има 179 гола в италианския елит.

Така Чиро се изкачи до 14-ата позиция във вечната ранглиста, задминавайки легендата на Ювентус Джанпиеро Бониперти. Следващата цел пред нападателя на Интер е Фабио Куалярела, който е със 180 гола и при нови два Имобиле ще стане най-резултатният действащ футболист в италианския елит. Той ще влезе в топ 10, когато задмине и 184-те гола на Габриел Батистута, а това изглежда неизбежно.

С тази си победа Лацио поне временно задмина вечния съперник Рома за петото място в класирането, като вече има 55 точки срещу 54 на "римските вълци". Те обаче по-късно днес имат мач с последния Салернитана. Загубата пък оставя Дженоа в зоната на изпадащите на 18-ото място с 22 точки.

"Грифоните" можеха да поведат в резултата днес, когато претендираха за дузпа, но тя не бе отсъдена след разглеждане с ВАР. Лацио се възползва и вкара още в ответната атака в 31-ата минута. Адам Марушич се разходи из защитата на съперника и прати топката технично по земя в далечния ъгъл.

В края на полувремето започна головото шоу на Имобиле, който вкара за 2:0 с диагонален удар след подаване на Мануел Лазари.

В 63-ата минута резултатът стана 3:0. Имобиле получи пас зад защитата и с първия си опит не успя да преодолее вратаря, но топката се вдигна и той я добута с глава във вратата.

Пет минути по-късно Дженоа успя да върне един гол, макар и да не го вкара играч на домакините. Надим Амири направи страхотен пробив от десния фланг през защитниците на Лацио и отправи остро центриране, което доведе до автогол на Патрисио Хил.

В 76-ата минута Имобиле уби и последните надежди на домакините с третия си гол. Педро отне топката на Максимович и голмайстор №1 на Лацио я взе, преди да я вкара от малък ъгъл - 4:1.