Велес Сарсфийлд надигра категорично Ривер Плейт и го победи с 1:0 в първия осминафинал за Копа Либертадорес. Дербито на Буенос Айрес гледахте по MAX Sport 4 HD. Единственото угризение на домакините в иначе голяма вечер за тях трябва да е, че "помилваха" гранда и изпуснаха да спечелят далеч по-убедително преди реванша на "Ел Монументал".

Велес вкара рано - още в 15-ата минута безумно нарушение на парагваеца от гостите Ектор Мартинес бе справедливо санкционирано - дузпа. От 11 метра основният реализатор на домакините Лукас Янсон не сбърка.

До края на първото полувреме Ривер опита да изравни и три пъти не бе далеч да го направи, но Хулиан Алварес, който след реванша заминава за Англия, за да играе в Манчестър Сити, изпусна.

Бока оцеля на "Арената" и е на път да счупи бразилската прокоба

През втората част Велес "хвана" гостите на контраатака и четири пъти изпусна отлични ситуации. Вратарят на Ривер Франко Армани правеше чудеса, а в края Абиел Осорио уцели и напречната греда.

"Пощадиха ни", призна Марсело Гаярдо, наставникът на Ривер. Неговият отбор в последните сезони неведнъж е обръщал такива дуели в Либертадорес, а и спечели трофея два пъти за седемте му години начело.

Палмейрас, който е актуалният шампион в турнира, спечели убедително гостуването си на парагвайския Серо Портеньо - 3:0. И този двубой гледахте по

MAX Sport 4 HD. Два гола вкара богатството на "зелените" Рони, а в края Мурильо съвсем отказа домакините.

Имаше и куриозна случка - Густаво Скарпа от Палмейрас едва не се контузи, след като при опит за бързо изпълнение на корнер страничният арбитър постави крака си да попречи и препъна бразилеца.

Разбира се, социалните мрежи експлодираха с видеото, вижте го и вие (долу).