Валенсия победи с 1:0 у дома Реал Мадрид в мач от поредния кръг на Ла Лига. Така "прилепите" продължават борбата си за оставане в елита, като след днешната победа вече са тринадесети - на пет точки от зоната на изпадащите при оставащи три кръга до края на сезона.

Изпитващият сериозни финансови проблеми двукратен финалист в Шампионската лига поведе в резултата в 33-ата минута чрез Диего Лопес. В 84-ата минута гол на Джъстин Клуйверт от домакините беше отменен заради засада, а в добавеното време Винисиус бе изгонен с директен червен картон.

За Реал това бе четвърта поредна загуба далеч от дома във всички турнири, като предишните два подобни случая бяха през 2002 и 2018 година.

Винисиус пък се превърна в най-младият нападател на столичани този век, който бива изгонен в Ла Лига. Досега "постижението" се държеше от Робиньо.

Бразилецът бе обиждан расистки по време на играта, а в края влезе в пререкания с играчи на домакините и плясне през лицето Уго Дуро.

След преглеждане на ситуацията на ВАР, реферът Де Бургос му показа червен картон.

Еспаньол също продължава мисия "спасение", побеждавайки Райо Валекано като гост с 2:1. Въпреки това "папагалчетата" са предпоследни в класирането, но все още имат теоретични шансове за оставане в Примера.

Атлетико (Мадрид) пък вече е втори и с една точка повече от Реал, побеждавайки Осасуна у дома с 3:0 след голове на Ферейра-Караско, Саул и Кореа.