Валенсия победи Селта (Виго) с 2:0 и така записа първата си шампионатна победа от месец март насам. Преди днешния успех тимът бе в серия от осем последователни двубоя, в които не бе печелил, записвайки пет равенства и три загуби в този период.

Двубоят от последния кръг на Ла Лига гледахте на живо по MAX Sport 4 HD.

Макси Гомес даде преднина на домакините след близо половин час футбол, откривайки резултата в 28-ата минута. След това трябваше да минат още тридесетина минути, за да се стигне до още един гол, който бе дело на играч на гостите, но в грешната врата.

В 60-ата минута Нестор Араухо от галисийците си отбеляза автогол, с който на практика узакони победата на Валенсия.

Валенсианците са с 48 точки след 38 кръга, като могат да бъдат изместени от деветата позиция от Осасуна. Тимът от Навара е с 47 и мач по-малко - утре домакинства на Майорка. Селта пък твърдо приключва на единадесета позиция с 46 точки в актива си, след като днес изпусна възможността да изпревара “прилепите”.